Szampony dla psów

Każdy właściciel psa powinien o swojego pupila odpowiednio dbać. Liczy się jednak nie tylko właściwie dobrana karma czy wizyty u lekarza weterynarii, ale również dbanie o sierść i czystość pupila. A tutaj szampony dla psów wydają się być niezastąpione. Szampony dla psów, które dzisiaj dostępne są na rynku, to produkty wysokiej jakości, które skutecznie zadbają o sierść psa.

Szampony dla psów dostosowane do rasy

W sprzedaży dostępne są szampony dla psów, które stworzone zostały z myślą o określonych rasach. O ile mamy zwykłego owczarka niemieckiego nie musimy stawiać na specjalne szampony dla psów. O tyle już właściciele na przykład komondora powinni zastanowić się nad tym, czy w jego przypadku lepszym rozwiązaniem nie będzie szampon, które formuła została opracowana z myślą o tej bardzo specyficznej sierści.

Szampony dla psów przeciwpchelne

Ogromną popularnością wśród właścicieli cieszą się dzisiaj szampony dla psów o działaniu przeciwpchelnym. Zawarte są w nich substancje, które skutecznie pomagają walczyć z inwazją pcheł. Jednocześnie pokrywają one sierść delikatną i przede wszystkim nieszkodliwą dla stworzenie warstewką, która skutecznie chroni przed ponownym zaatakowaniem psa przez pchły. Dzięki temu nasze stworzenie nie musi borykać się z pchłami, które nieraz naprawdę dotkliwie gryzą. Trzeba również pamiętać o tym, że pchły mogą u niektórych psów powodować nawet alergię.

Szampony dla psów przeznaczone dla szczeniaków

Wszystkie psie kosmetyki dzieli się na te dla psów dorosłych oraz szczeniąt. Nie inaczej jest także w przypadku szamponów dla psów. Jeżeli wykąpać chcemy szczeniaka, koniecznie musimy postawić na szampon, którego formuła została opracowana z myślą o najmniejszych psiakach. Tylko takie szampony będą wystarczająco delikatne dla młodej skóry i sierści pieska.

Szampony dla dorosłych psów

Na rynku znajdziemy także te szampony, których formuła została opracowana z myślą o psach już dorosłych. Zazwyczaj są one nieco silniejsze od tych szamponów, które produkowane są z myślą o szczeniakach. Skóra dorosłego psa nie jest już bowiem tak delikatna jak skóra szczenięcia. Do tego dorosły pies ma silniejszy organizm, który potrafi znieść o wiele więcej.

Ziołowe składniki

Większość szamponów dla psów składa się z substancji pochodzenia naturalnego. Rozmaite wyciągi roślinne oraz ziołowe to doskonały sposób na to, aby zadbać o sierść psa. Zioła skutecznie myją, odświeżają, tonizują. W najmniejszym nawet stopniu nie szkodzą sierści pupila. Zazwyczaj jednak do szamponów dla psów dodaje się także silniejsze środki, które okazują się być skuteczne w walce z pchłami czy innymi pasożytami, które psa mogą zaatakować.

O sierść każdego psa należy odpowiednio dbać. Trzeba pamiętać, że regularne kąpiele są elementem dbałości i troski o naszego pupila. Nie wolno nam jednak zapominać, że pod żadnym pozorem nie wolno do kąpieli psa używać szamponu, który przeznaczony jest dla ludzi. Takim szamponem możemy bowiem naszemu psiakowi wyrządzić ogromną krzywdę i sprawić, że konieczne będzie leczenie chorób skóry.

Możesz również polubić…