Przekąski dla psa

Przekąski dla psa powinny przede wszystkim smakować naszemu pieskowi. Psy z reguły bardzo lubią gryźć, podgryzać i chrupać, dzięki temu mają mnóstwo radości, a przy tym podczas gryzienia czyszczą sobie zęby. Kupując przekąski dla psa należy uwzględnić jego wielkość, a także upodobania smakowe.

Produkty z grupy przekąski dla psa, obejmują jadalne kości, ale również suszone mięso, gryzaki, pałeczki, specjalne dropsy, czekolad, ciastek, a nawet torów. Producenci ścigają się w pomysłach na przekąski dla psa w celu pozyskania klienta. Wszystkie te produkty dostępne są w sklepach zoologicznych, ale też w innych sklepach oferujących suche karmy dla psów, karmy w saszetkach, puszkach. Pieski z pewnością ucieszą się z każdego przysmaku, jednak trzeba najpierw zorientować, które z nich nasz pupil polubi. W tym celu nie należy kupować zbyt dużo przekąsek, należy kupić kilka rodzajów przekąsek, aby sprawdzić które naszemu pieskowi przypadną do gustu.

Większość przekąsek dla psa posiada niestety dużą zawartość tłuszczu, a więc charakteryzują się dużą kalorycznością, podobnie jak w przypadku większości przekąsek dla ludzi. Tak zwane bomby kaloryczne są nie zdrowe dla pieska. Mogą być stosowane, ale bardzo rzadko. Częste spożywanie przez pieska przekąsek o zbyt dużej kaloryczności może przyczynić się do jego otyłości. Dlatego, jeżeli postanowiliśmy do diety pupila wprowadzić przekąski dla psa powinniśmy zmniejszyć dotychczasowe porcje pożywienia, aby nie dostarczać pieskowi nadmiaru kalorii.
Przekąski dla psa szczególnie te kupowane w supermarkecie zazwyczaj mają dużo węglowodanów, tłuszczu i skrobi. Dlatego należy zachować umiar w podawaniu.

Wartość kaloryczna, jaką mają przekąski dla psa nie powinna przekraczać więcej niż 10-15% dziennej dawki pokarmowej, ponieważ przekarmianie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych naszego pieska.

Oprócz przekąsek, które są bardzo kaloryczne i nie mają największych zalet, to jednak są przekąski dla psa , tak zwane przekąski białkowe, których spożywanie jest korzystne dla pieska.
Szczególnie są polecane psom, które znalazły się w złej kondycji, są w okresie rekonwalescencji albo potrzebują specjalnego pożywienia na przykład ciężarne suki.

W niektórych sklepach zoologicznych są przekąski dla psa tak zwane zdrowe przekąski, które poprawiają apetyt u piesków niejadków. Zdrowe przekąski dla psa w swoim składzie zawierają odpowiednie ilości witamin, kwasów Omega 3 i 6 , które wpływają na piękną sierść czworonoga. Zarówno przekąski białkowe jak zdrowe przekąski mają jedną wadę – są trudniej dostępne w sklepach niż tradycyjne przekąski dla psa.

Dla swojego pieska jesteśmy w stanie wiele zrobić, aby był zdrowy, radosny, aby jego wygląd i zachowanie świadczyło o prawidłowo zbilansowanej diecie. Dlatego więc podając smakołyki jakimi są przekąski dla psa starajmy się eliminować lub chociaż bardzo rzadko podawać psu przekąski z dużą zawartością tłuszczu i węglowodanów. Zwracajmy uwagę na skład, kaloryczność i zawartość substancji konserwujących.

Możesz również polubić…