Różnica w mięsie, które podajesz psu

Jeśli chodzi o mięso w karmie dla psów, istnieją dwie możliwości: mięso lub posiłek mięsny. Brzmią łudząco podobnie, ale rozbieżność w jakości między nimi może być ekstremalna.


Więc jaka jest różnica?


Przyjrzyjmy się, w jaki sposób definiuje się te składniki.


Mięso: czyste ciało pobrane z ssaków i jest ograniczone do mięśni prążkowanych z lub bez towarzyszącego im tłuszczu i części skóry, ścięgien, nerwów i naczyń krwionośnych, które normalnie towarzyszą ciału.


Posiłek – mączka mięsna: renderowany produkt z tkanek ssaków, z wyłączeniem jakiejkolwiek krwi, włosów, rogów, żołądka i treści żwacza.


Definicja mięsa jest dość prosta ale co do mączki mięsnej wymaga to trochę więcej wyjaśnień. Istnieją dwa warunki, które są szczególnie ważne odnośnie do tkanek ssaków.


Renderowanie odnosi się do procesu, w którym tkanka jest gotowana usuwana jest z niej wilgoć, a następnie zmielona do postaci drobnego proszku o wysokiej zawartości białka, które jest następnie pieczone. Jest to w istocie sposobem recyklingu aminokwasów z produktów odpadowych. Podczas renderowania wszystkie bakterie, wirusy i pasożyty obecne w materiale źródłowym giną co pozwala producentom posiłków korzystać z martwych, chorych lub niepełnosprawnych zwierząt w formie składników na posiłek. Możliwość włączenia tej właśnie mączki mięsnej do spożycia przez ludzi nie jest dozwolona.


Tkanka ssaka jest szerokim pojęciem, które może zawierać kości, narządy, gruczoły i chrząstki. Same w sobie, te składniki nie są złe. Jakość posiłku zależy od surowców użytych początkowo: niektóre tworzone są z wysokiej jakości mięsa i narządów, podczas gdy inne są tworzone z tkanek chorych zwierząt.


Interesujące jest to, że duże firmy spożywcze są często głównymi dostawcami karmy dla zwierząt domowych. Czemu? Ponieważ pozwala im uczynić produkty przemiany materii z ludzkich przemyśle spożywczym i wykorzystać uzyskany posiłek do karmy dla psów. Robią pieniądze na produkcie który normalnie trzeba byłoby wyrzucić.


A w jaki sposób można stwierdzić, czy karma jest z wysokiej jakości mączki mięsnej czy też posiłek był wykonany z zepsutych wędlin w supermarketach i nogi kurczaka? Niestety, kiedy kupujemy worek karmy dla psów, nie mamy możliwości, aby określić jakości dostarczonej mączki mięsnej. Choć nie możemy dokładnie wiedzieć, których produktów należy unikać, istnieją pewne czerwone flagi: unikaj potraw mięsnych, które nie określają źródła lepiej też unikać posiłków, które zawierają termin „produkt uboczny”. Wtedy będziesz mieć większą pewność co do tego jak karmisz psa.

Możesz również polubić…