Masywne psy o których warto wiedzieć

Istnieją rasy czworonożnych przyjaciół człowieka, które posiadają dość dużą tuszę. Warto się zapoznać z pięcioma najbardziej popularnymi.

Jedni nazywają go Francuski Mastiff a inni Dog z Bordeaux. Bardzo duży piesek, który może imponować. Jego waga to 54 kg do 65 kg. Bardzo spory rozmiar, potrafi dużo zjeść. Fani serialu obyczajowego ,,Rodzina zastępcza” z pewnością go kojarzą.

Mastif neapolitański, pies mający za zadanie stróżować o prócz tego może się także posłużyć do obrony. Jego bardzo masywna budowa, krępa to waga o wielkości 74kg.

Nowofundland pochodzące z Kanady przez wielu są uważane jako najsilniejsze psy na świecie. Jego pomoc dla innych osób jest na pewno nieoceniona ponieważ mogą świetnie pracować w wodzie, pomagać ratownikom w czasie letnich sezonów urlopów. Jego masa jest dość spora ponieważ wynosi od 65 kg do 70kg.

Mastif to potężny pies. Samiec może osiągać wagę od około 60kg do nawet 100kg. To co ich wyróżnia to na pewno odwaga. Należy je zaliczać do bardzo dobrych psów odpowiadających za stróżowanie. Wierne swoim panom, mogą w idealny sposób zadomowić się w domostwie.

Bernardyn to także bardzo ciężka masa psów. Wychowane we Szwajcarii będące ich symbolem narodowym. Tresura ich należy zaliczać do mnichów. To co ich wyróżnia to na pewno przyjacielskość a także łagodność. Wobec obcych osób są bardzo nieufne. To co ich może wyróżniać to na pewno inteligentność.

Możesz również polubić…