Przyjazne rasy psów

Przed zakupem do swojego domu jakiegoś domowego zwierzątka warto się zdecydować na to aby wybrać go ze względu np. na rodzaj rasy – czy będzie on miał nam służyć do ochrony domu czy bardziej do tego aby był łagodny i spokojny. Decydując się na ten drugi rodzaj psa warto pomyśleć o tym aby przede wszystkim dowiedzieć się o tych najważniejszych, które można wyróżniać.

Beagle to psiaki, które mogą być idealnymi kompanami do łowiectwa. Najważniejsza rzecz o której nie można zapominać to przede wszystkim to, że one są bardzo aktywne a także chętnie lubią chodzić ,,zupełnie bez celu”. Jaki styl życia preferujesz? Jeśli jesteś czynny i aktywny a dodatkowo posiadasz w domu dużo dzieci to na pewno taka rasa będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. Inteligentne psy są chętne do gier i zabaw a oprócz tego szybko się uczą nowych rzeczy. Posiada bardzo krótką sierść i dlatego nie potrzebna jest tutaj aż tak duża pielęgnacja.

Buldog angielski to na pewno cierpliwy i dość spokojny pies. Jego zalety to na pewno wysoka czujność. Pies bardzo cichy, który nie lubi hałasu i nie jest mu potrzebna aż taka duża dawka ruchu. Pomimo tego bardzo chętnie lubi się bawić zarówno z dorosłymi jak i również dziećmi. Duża wytrzymałość a także bardzo świetny kontakt z dziećmi to coś co go wyróżnia. Taki pies jest spokojny do innych – nie ma żadnych napadów agresji i potrafi być przyjacielski.

Ktoś kto nigdy nie miał jeszcze żadnego psa powinien się zdecydować na rasę owczarka szkockiego długowłosego o nazwie Collie. Natura jego jest bardzo spokojna, niemalże nigdy nie będzie wykazywał agresji. To co może go charakteryzować to dość duża nieufność wśród obcych osób. Posiada w sobie dużą energię i na co dzień jest wesoły. Bardzo szybko może się adaptować w nowym mieszkaniu a także lubi sporą dawkę ruchu i przestrzeni. To czego nie lubi to braku towarzystwa i samotności. Bardzo szybko przywiązuję się do domowników ponieważ ten czworonożny przyjaciel jest rodzinny.

Nowofundland to na pewno rasa, którą należy zaliczać do bardzo przyjacielskich. Warto powiedzieć o tym, że jego wyróżniać go może bardzo duża delikatność i łagodność, dotyczyć to będzie stosunku do ludzi. Jego zachowanie wobec dzieci to duża przyjaźń i życzliwość – dla rodziny to pies niemalże idealny.

Seter Irlandzki to z pewno pies rodzinny, który uwielbia kontakt z ludźmi. To co go wyróżnia to na pewno wysoka inteligencja a także opiekuńczość nad dziećmi. Nie ma w sobie żadnej agresji. W przypadku jego tresowania należy stawiać wszystko jasno ponieważ raz popełniony błąd może nie przynosić odpowiednich efektów – zachowując przy tym łagodność.

Owczarek niemiecki długowłosy to z pewnością rasa psa, która jest bardzo powszechna. Cechy jakie należy do niego przypisać to na pewno przyjacielskość a także to, że może on być idealnym psem służącym nie tylko w policji ale także w wojsku. Dla człowieka może być także znakomitym stróżem oraz obrońcą. Bardzo lubi dzieci i zabawy z nimi. Posiada dość silny charakter ale wyróżnia się dużym posłuszeństwem.

Decydują się na łagodnego psiaka pomyśl o tym aby przede wszystkim zdecydować się na to aby wybrać pudla. Jeśli ktoś jest alergikiem to powinien o tym rozwiązaniu pomyśleć gdyż on idealnie może pasować do niemalże każdego alergika. Bardzo wesołe, uwielbiają zabawę i ta ich w żadnym stopniu nie nudzi.

Goleden retriever to kolejna rasa, która tak bardzo lubi kontakt z ludźmi. Mało kiedy szczeka, posiada bardzo łagodny charakter. To co może go charakteryzować to na pewno duża ruchliwość a także aktywność. W błyskawicznym tempie będą się przywiązywać do swojego przyjaciela, czyli Pana. Posiadając inne osoby w swoim domostwie bardzo chętnie się do nich dostosowuję ponieważ nie wprowadza żadnych konfliktów. To na pewno bardzo dobry towarzysz dla osób zarówno starszych jak i tych najmłodszych. Pies, który bardzo dobre aportuję. Sama nazwa, golden retriever możę oznaczać w tłumaczeniu złoty aporter.

Labrodor to pies, który bardzo chętnie lubi się bawić. Jego domeną jest to, że jest towarzyski w stosunku do innych osób. Bardzo się przywiązuję do właściciela a jednocześnie jest przyjazny w kontaktach z dziećmi.

Możesz również polubić…