Udana zabawa z psem

Nie tylko ludzie ale także zwierzęta lubią się bawić. Jeśli mamy psa to powinniśmy się zastanowić nad tym w jaki sposób warto spędzić z nim czas aby było przyjemnie zarówno dla nas jak i dla naszego czworonożnego przyjaciela. Istnieją zabawy, które mogą spowodować to iż tak naprawdę będziemy w stanie umilić sobie wspólny czas.

Jedną z najbardziej tradycyjną zabaw z pieskiem jest na pewno taplanie się w wodzie przez naszego czworonożnego przyjaciela. Obecnie za oknem pogoda robi się co raz lepsza. W tej sytuacji warto skorzystać z tych rzeki, którą się ma w okolicy. Co w tej sytuacji jest konieczne do wykonania? Przede wszystkim zdecyduj się na to, że będzie rzucał mu patyk do wody lub jakąś piłkę. Jeśli za oknem jest duży upał to akurat takie rozwiązanie będzie optymalne. Zastanów się nad tym aby wykorzystać okres letni na tego typu zabawy.

Nie można znaleźć takiego psa, który nie będzie lubił aportować. Zdecyduj się na to, że nauczysz swojego czteronożnego przyjaciela do tego aby postarał się o aportowanie i chodzić tu będzie o frisbee lub o jakąś piłkę. To właśnie dzięki temu nauczysz go w odpowiedni sposób jak należy aportować a to będzie z korzyścią dla niego ponieważ nauczy się posłuszeństwa a także jego kondycja fizyczna będzie na zdecydowanie wyższym poziomie. Decydując się na piłkę musisz pamiętać o tym aby ona nie była zbyt mała – to może ryzykować jej połknięciem.

Ta zabawa była z pewnością idealna w dzieciństwie w przedszkolu a nawet w szkole podstawowej. Zdecyduj się na to, że ze swoim pieskiem będziesz się bawił w ganianego lub jak kto woli w berka. Zasady gry są bardzo proste – najpierw to Ty postaraj się o to, że będziesz próbował dogonić pieska jak on będzie uciekał a kiedy go złapiesz to zamieńcie się rolami i to będzie dotyczyć tego aby to tym razem on Ciebie próbował ,,łapać”.

Na pewno bardzo dobrą zabawą z korzyścią dla pana i psiaka jest jogging. Warto zdecydować się na wspólne biegi. Aby to wszystko było efektywne konieczne jest to aby postanowić wybrać najmniej zatłoczone miejsca, na pewno nie jest wygodnie ,,przedzierać” się w tłumie osób. Na samym początku może to być nieco skomplikowane – jednak po pewnym czasie warto powiedzieć o tym, że psinka się o tego przyzwyczai i ta aktywność będzie dla niej po prostu idealną zabawą.

Zabaw się także ze swoim pieskiem w chowanego. Zasady tutaj są także mało skomplikowane. Najważniejsza rzecz powinna dotyczyć tego abyś schował przed nim jakąś osobę – znajomy, członek rodziny i po prostu nakazał swojemu pieskowi poszukiwanie jej. Jeśli czworonożny przyjaciel ją odnajdzie to postaraj się go nagrodzić jakąś specjalną nagrodą – ulubiony smakołyk.

Zabawa, która może wzmocnić zęby psa to także świetne rozwiązanie. W tym przypadku zdecyduj się na to aby przede wszystkim wykorzystać kawałek patyka lub jakiejś liny. Z pewnością to dość dobry sposób na to aby się w pewien sposób podroczyć ze swoim czworonożnym przyjacielem. Najważniejsza sprawa powinna dotyczyć tego aby zakończyć ją we właściwym momencie – kiedy nie będzie szło za dobrze i piesek będzie próbował stawać się dość agresywny.

Jeśli mamy do dyspozycji swój własny ogród to powinniśmy się zdecydować na to aby przede wszystkim wykorzystać go do zbudowania toru przeszkód dla naszego psiaka. Na pewno to ciekawa forma rozrywki ponieważ dzięki temu nasz czworonożny przyjaciel nauczy się nowych umiejętności.

Aby go zbudować można wykorzystać zwyczajne meble ogrodowe, które nie będą aż tak trudne do zdobycia – jakieś krzesła lub stół.

Możesz również polubić…