Czas na to, by piesek zareagował na imię!

Prawdopodobnie spędziłeś naprawdę sporo czasu wybierając po prostu idealne imię dla swojego psa, a teraz może Ci się wydawać, że twój pies nawet go nie uznaje! Czy masz psa, który ignoruje soje imię i nie chce przyjść do ciebie podczas gdy ty go wołasz? Jeśli tak, to może być problem, ale całe szczęście można nauczyć psa, aby przyszedł do Ciebie na komendę w kilku prostych krokach.

Wszystko, co potrzebne to poświęcić trochę czasu na trening. Pies zwykle nie może być przeszkolony w ciągu jednego dnia. Szkolenie może trwać kilka dni lub może potrwać kilka tygodni. Jednak, jeśli tylko dasz mu swój czas, nagroda będzie wielka: będziesz mieć psa, który słucha twoich poleceń.

Podczas szkolenia psa, spróbuj znaleźć piękny teren, który nie ma wiele zewnętrznych hałasów. Samochody, ludzie i zamieszanie to wszystko będzie rozpraszać psa i stanie na drodze do jego wyszkolenia. Choć wiele osób może powiedzieć, że można nauczyć psa, aby przyszedł do Ciebie poprzez pyszne smakołyki w ręku; zaleca się, aby tego uniknąć. Będziemy chcieli psa nauczyć tego by chciał przyjść do was, ale bezinteresownie.

Szkolenie psa musi obejmować komendę każącą mu usiąść i pozostać. Będziemy chcieli nauczyć psa do pozostania w miejscu i jest to zalecane abyś mógł się wycofać do około odległości dziesięciu metrów. Musisz też kucnąć – wtedy to będzie bardziej wyrównane z Twoim psem i łatwiej będzie ci go nazwać jego imieniem. Twój dźwięk powinien być przyjazny, ale stanowczy. Najlepiej jest, aby nie używać zdań takich jak „proszę przyjdź piesku, i proszę, chodź tu!” Będzie to tylko mogło zmylić tylko twojego psiego przyjaciela. Polecenie powinno być proste „chodź” lub może być kombinacją polecenia i jego imienia, takie jak „Do nogi, Reksio” lub Azor czy cokolwiek innego w zależności od tego jak zdecydowałeś się nazwać swojego psa.

Gdy twój pies zacznie cię słuchać i przybiegnie do ciebie, wcale nie musi być ogromnie wylewny, szczęśliwy i podekscytowany. Będzie to samą w sobie nagrodą, że w końcu zareagował. Twój pies będzie bardzo szczęśliwy, że Ty jesteś szczęśliwy. Oczywiście że od razu dawać mu cukierki to zły pomysł; jeśli po prostu użyjesz pochwały to będziesz wiedzieć, że twój pies nauczył się przychodzić do ciebie i to wcale nie ze względu na to pyszne jedzenie, jakie miałeś dla niego w ręku.

Najważniejsze jest w tym wszystkim, by mieć w sobie dla pieska sporo cierpliwości, ale zakładamy że ją masz skoro w ogóle zdecydowałeś się na posiadanie czworonoga. Zatem już teraz zacznijcie razem ćwiczyć, powodzenia!

Możesz również polubić…