Wybór odpowiedniego psa

golden-retriever-1349045_1280Wiele osób uważa, że psy często upodabniają się do swoich właścicieli, lub odwrotnie. Faktycznie, często na ulicy spotkać możemy osoby, które poruszają się podobnie do swoich psów lub wyglądają w podobny sposób. Zazwyczaj, kiedy wybieramy psa dla siebie kierujemy się właśnie tym, jaka jest dana rasa i w jaki sposób się ona zachowuje. Jest to bardzo ważne, kiedy wybieramy psa do swojego domu. Każdemu zależy na tym, aby pies pasował do naszego trybu życia i sam dobrze odnalazł się w domu. Czym kierować się, kiedy poszukujemy odpowiedniego zwierzęcia dla siebie?

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na warunki mieszkaniowe, jakie posiadamy, jak również na tryb życia, który prowadzimy. Do bloków lepiej jest wybierać pieski mniejszych ras, które nie potrzebują wiele ruchu i wysiłku fizycznego. Niektóre rasy, jak na przykład husky, border collie, czy Beagle nie za bardzo nadają się do warunków mieszkaniowych. Mogą się nawet męczyć na tak niewielkich przestrzeniach. Jeżeli zaś mamy do dyspozycji dom z ogrodem, nie musimy się nad tym zastanawiać. Takie miejsce zapewnia każdemu psu odpowiednią dawkę ruchu i świeżego powietrza.

Zwróćmy również uwagę na to, ile godzin dziennie spędzamy w pracy i jak często wyjeżdżamy. Wybierajmy psa, który będzie mógł z nami jeździć w trasy i nie będzie nam sprawiał kłopotu. Osoby, które uprawiają dużo sportu, mogą pozwolić sobie na psy wymagające aktywności fizycznej i spędzać z nimi doskonale czas. Osoby starsze, powinny za to wybierać niewielkie pieski, które nie mają wiele siły i wymagają obecności opiekuna. Taki pies dla osoby starszej wspaniale zmotywuje ją do codziennych spacerów i zwiększenia aktywności fizycznej. Sprawi, że nie będzie się ona też czuła samotna.

Możesz również polubić…