Karma dla psa

Karma dla psa powinna twojemu psu zapewnić wszystkie niezbędne składniki dla jego prawidłowego rozwoju, dlatego powinna być dobrej jakości. Jeżeli masz wybór między karmą w cenie wyższej lub niższej oznacza to, że jedna karma dla psa będzie zawierać najlepsze wyselekcjonowane składniki, natomiast druga będzie miała ich śladowe ilości. Po czym poznać, która karma dla psa jest odpowiednia? Każda karma dla psa powinna być dobrana odpowiednio do wieku i wielkości zwierzaka. Nasze psy są mięsożerne. Karmy dla psów składają się oczywiście z mięsa, ale także zawierają produkty, których skład pozwoli zaspokajać naturalne potrzeby organizmu pupila.

Zanim jednak dokonasz zakupu musisz wiedzieć o pewnych wskazówkach jakimi należy kierować się przy zakupie karmy dla psa.

Sucha karma dla psa

To karma bardzo popularna i dostępna w wielu sklepach. Jest stosunkowo nie droga, z długim terminem przydatności do spożycia, wygodna zarówno przy zakupie jak też wygodna w karmieniu oraz przechowywaniu. Ponadto sucha karma dla psa jest dobrze tolerowana przez organizm zwierzaka.

Mokra karma dla psa

Tak zwane mokre jedzenie dla psa to karma w saszetkach, w puszkach, które zawierają więcej białka zwierzęcego i mniej zbóż i wszystkie mają prawidłowo skomponowane składniki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są posiłki przygotowywane dla psa przez nas w domu samodzielnie. Są wtedy najświeższe i lepiej smakują naszemu pupilowi niż inne jedzenie.

Najlepsza karma dla psa

Czy istnieje karma, która jest najlepsza dla naszego psa ? Żeby zdobyć pewność, czy dana karma jest dla naszego psa najlepsza powinniśmy po prostu kupić i wypróbować kilka jej rodzajów. Zobaczymy wówczas czy nasz piesek dobrze toleruje składniki zawarte w posiłku, czy chętnie zjada. Jeżeli nie zauważyliśmy żadnych problemów zdrowotnych u naszego pieska to możemy bez obaw stosować.

Zmiana dotychczasowej karmy na inną

Karma dla psa powinna zapewniać prawidłowy rozwój pupila, ale powinna być też urozmaicona. Dlatego istotną kwestią jest zmiana dotychczasowej karmy. Należy to robić stopniowo przez parę dni i obserwować. Rozpoczynamy komponowanie karmy w ten sposób, że do 75% karmy dotychczas stosowanej dodajemy 25% nowej i sukcesywnie obniżamy karmę dotychczasową , a zwiększamy karmę nową. Postępujemy tak do momentu przejścia na karmę nową.

Wybierajmy karmę, która nie posiada:

– dodatków (na przykład w postaci słodzików)

– sztucznych konserwantów (w tym BHA, BHT czy ethoxyquin, natomiast pożądane są naturalne środki konserwujące jak tokoferol, ekstrakt rozmarynu, witamina C)

– sztucznych barwników koloryzujących (kolor karmy nie ma znaczenia dla psa)

Karma dla psa powinna i nie powinna zawierać:

– najlepszy skład to taki, który ma m.in. kurczaka, tłuszcz z kurczaka, mączka z kurczaka, pełne ziarno owsa, warzywa,

– gorszy, ale nadal dozwolony skład m.in.: mączka z kurczaka, mączka kukurydziana, pełne ziarno sorgo, pulpa buraczana,

– raczej unikajmy: kukurydzy, produktów mięsnych pochodzenia drobiowego, tłuszczu zwierzęcego mączka glutenowej, mączki mięsnej i sojowej

– unikajmy: mączki kukurydzianej, mączki pszennej i mięsno-kostnej, gotowanej pszenicy.

 

Możesz również polubić…